vedalar

 • Sözlüğe bakarsanız, arkadaşlık tanımının arkadaş olma durumu olduğunu söyleyecektir; bir kişiyle veya kişiler arasında dostane ilişki veya bağlılık; karşılıklı saygı ve iyi niyetten kaynaklanan sevgi; dostu; amity; iyi niyet. Her şey kulağa hoş geliyor, ancak gerçek bir arkadaşlığın zaman testinden kurtulabilen ve koşulsuz kalabilen bir ilişki olduğu gerçeğini kapsamıyor.
   
  Çoğu insan için arkadaşlık, sevgi, sadakat, sevgi, saygı ve güvenin birleşimidir. Bir dostluğun genel özellikleri benzer çıkarları, karşılıklı saygıyı ve birbirlerine bağlılığı içerir ve dostluğu deneyimlemek için gerçek arkadaşlara sahip olmanız gerekir. Arkadaşlığın sağladığı duygusal güvenlik, düşüncelerinizi tartmak ve kelimeleri ölçmek zorunda değilsiniz. Gerçek dostluk, birisinin sizi kendinizden daha iyi tanıdığı ve bir krizdeki çıkarlarınız için bir pozisyon aldığı zamandır. Arkadaşlık, birlikte zaman paylaşmanın ötesine geçer ve uzun ömürlüdür.
   
  Arkadaşlık, farklı insanlar için farklı şeyler ifade edebilir. Bazı insanlar sadece birinin size zarar vermeyeceği güvenidir. Diğerleri için koşulsuz sevgi ya da sadece normal arkadaşlık olabilir. Kendi tanımınız ne olursa olsun, arkadaşlık genellikle iki kişi arasında karşılıklı ve hoş bir ilişki olarak kabul edilir ve gerçek bir arkadaş bulan bir kişinin paha biçilmez bir hazine bulduğu söylendiği için bu iyi bir şeydir.
   
  Arkadaşlık nadiren tek taraflıdır, çünkü bir ilişkideki sınırları müzakere etmek iki kişi gerektirir ve sadece bir kişi ilişkiyi herhangi bir yardım veya tanıma olmadan sürdürmek için çaba sarf ederse bir dostluk çok uzun süre hayatta kalamaz. Bir kişiliği tanımlamak hem olumlu hem de olumsuz deneyimler gerektirdiğinden, hem duygusal hem de psikolojik temelde sizinle uyumlu olan insanlarla arkadaşlıklarınızı kurmak önemlidir.
   
  Arkadaşlık Üzerine Ünlü Alıntılar:
   
  “Tüm insanlıkla barış ve dostluk bizim en akıllı politikamızdır ve keşke izlememize izin verilebilir.”
  Thomas Jefferson
   
  “Arkadaşlığın anlamını öğrenmediysen, gerçekten hiçbir şey öğrenmedin.”
  Muhammed Ali
   
  “Erkekler ve kadınlar arasında dostluk mümkün değil. Tutku, düşmanlık, ibadet, sevgi var ama arkadaşlık yok. ”
  Oscar Wilde
   
  “Dostluk gereksizdir, felsefe ve sanat gibi, dostluğun hayatta kalma değeri yoktur; daha ziyade hayatta kalmaya değer veren şeylerden biri. ”
  C.S. Lewis
   
  "Bir arkadaş iki bedende yaşayan tek bir ruhtur."
  Aristo
   
  “Gülmek bir arkadaşlık için kötü bir başlangıç ​​değil ve bir tanesinin en iyi sonu.”
  Oscar Wilde